EStakada – synchronizacja ekonomii społecznej na poziomie kraju

Obrazek nagłówkowy

 

Projekt „EStakada – synchronizacja ekonomii społecznej na poziomie kraju”, realizowany w ramach Działania 4.13 Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

Celem głównym projektu jest zapewnienie funkcjonowania sprawnych mechanizmów (m.in. ustawowych) kreowania i wdrażania polityk publicznych w obszarze ekonomii społecznej na poziomie kraju. Zarządzanie sferą ekonomii społecznej na poziomie centralnym w ramach działań: stworzenie forum wymiany informacji i koordynacji działań ROPS w obszarze ES; wsparcie eksperckie w kreowaniu nowych rozwiązań w obszarze ES; wsparcie wdrażania rozwiązań wynikających z zapisów ustawy o ES; rozwijanie systemu monitorowania sektora ES, w tym w obszarze mierzenia oddziaływania społecznego. Projekt zaplanowany został jako element szeroko rozumianego systemu koordynacji ekonomii społecznej na terenie kraju. Będzie miał charakter parasolowy w stosunku do projektów koordynacyjnych Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej (ROPS). W celu zapewnienia spójności rozwiązań na terenie całego kraju wzmocniony zostanie dwustronny przepływ informacji i rozwiązań na linii: MRPiPS i ROPS, tj. instytucji, którym ustawa o ES przypisuje kompetencje w tym zakresie.

Informacje o projekcie:

  • Nr projektu: FERS.04.13-IP.06-0019/23
  • Tytuł projektu: „EStakada – synchronizacja ekonomii społecznej na poziomie kraju”
  • Nazwa Wnioskodawcy: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – Departament Ekonomii Społecznej
  • Kwota przyznanego dofinansowania: 10 149 959,83 PLN
  • Kwota całkowita projektu: 12 299 999,80 PLN
  • Okres realizacji projektu: 1.10.2023 – 31.12.2028

Informujemy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

  1. poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej/Departament Wdrażania EFS, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa,
  2. skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub e-puap Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.